RoboTED

Ted İstanbul Koleji FLL Takımı

You are currently browsing the archives for Kasım, 2009.

Görev Skor Tablosu

Çalışmalarınızda size yardımcı olabilecek “Görev Skor Tablosu” aşağıdadır. İndirin ve kullanın iyi çalışmalar. (Sağ klik ve farklı kaydet yapınız)

Posted 12 years, 10 months ago at 16:29. Add a comment

Masamız tamamlandı.

 3. toplantımız yine çok neşeli geçti, masamızı bitirdik, baktık ki aslında masa o kadar kalabalık ve zor değilmiş. Robotumuza ekleyeceğimiz aparatları tasarladık, tartıştık ve düşündük. Robotumuzu nasıl programlayacağımızı düşündük, mekanik tasarımı planladık. Kararlıyız, robot performansta hedefimiz en az ilk 3.

 

 

Projemizin temelini hazırladık,  tasarladık, ulaşımdaki problemimizi belirledik, çözümü de düşündük. Güzel bir proje hazırlayacağımıza inanıyorum.

Hedefimizi belirledik, Türkiye FLL’de birinci olup, Türkiye’de düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’na katılıp başarılı bir sonuç almak !

Posted 12 years, 10 months ago at 20:27. Add a comment

İkinci takım toplantımızdan…

İkinci toplantımızda hepimiz kafamızdaki taslak projeleri koçlarımızla paylaştık. Masamızı kurmaya başladık, masa geçen seneye göre daha kalabalık ama daha kolay gözüküyordu. Hedefimiz masadan 400 puanla birinci olarak çıkmak, masada zaten neredeyse 100 puan bulunuyor, ama kalabalık eşyalar yüzünden bize verilen puanları kaybetmemeliyiz, bu yüzden yazılım ekibimizin robotu milimetrik programlaması lazım.

Daha sonra masadaki eşyaların bize nasıl puan kazandıracağını ve yapacağımız projede hangi sorunu ele alacağımızı düşündük.

Gün sonunda ise masamızın yaklaşık %80’i bitmişti.

Posted 12 years, 10 months ago at 16:54. Add a comment

İlk toplantımız.

İlk takım toplantımızı 6/11/2009 cuma günü Koçlarımız ile birlikte gerçekleştirdik.

ilk11

Bu ilk toplantıda genel FLL sunumu yapıldı. Robot görevleri ve proje hazırlanması sırasındaki iş akışları gözden geçirildi ve görev dağılımı gerçekleştirildi. Neşeli geçen bu toplantı sonrası görev dağılımı şöyle oluştu;

Takım Kaptanı; Batur

Proje Sorumlusu; Onur, Mehmetcan

Yazılım Sorumlusu; Aytaç, Batur

Web Tasarım Sorumlusu; Mehmet Can, Aytaç

Halkla İlişkiler Sorumlusu; Baha, Erencan

Mekanik Tasarım Sorumlusu; Erencan, Baha, Onur

Önümüzdeki hafta için gündem belirlenip toplantı bitirildi.

Posted 12 years, 10 months ago at 10:44. Add a comment